Brand stories

Proč potřebujete řidičské rukavice, i když v kufru nepřevážíte spoutané mafiány?

Jiri Valousek, 30th of November 2021

Pokud milujete auta stejně jako filmy, určitě si vybavujete klíčové scény z akčního krimi thrilleru Kurýr. Vám ostatním milerádi osvěžíme paměť.

Je žhavé odpoledne kdesi na francouzské Riviéře. V nenápadné uličce čeká na svou zakázku Jason Stathan v roli nejdražšího kurýra naší sluneční soustavy, který dokáže z bodu A do bodu B bezpečně dovézt cokoli, ale hlavně bez zbytečných otázek.

Přesto, že je venku něco kolem pětatřiceti ve stínu a každý normální smrtelník by držel v ruce zmrzlinu nebo alespoň orosenou plechovku s kolou, kurýr svírá volant a na rukou má… ano, správně.

Rukavice.

Elegantní řidičské rukavice vyrobené z té nejjemnější kůzlečí kůže.

S otvory pro klouby ručně obšitými. S perforacemi na prstech, které zajišťují volnější pohyb a příjemné proudění vzduchu. A barevně sladěné s jeho na míru střiženým oblekem a mahagonovým obložením interiéru vozu.

A vy si teď možná řeknete: já ale přece nejsem žádný hollywoodský drsňák, abych také řídil v rukavicích. Já přece v kufru nepřevážím unesené dcery miliardářů ani mrtvoly, ale maximálně víkendový nákup. A ten jeden pitomý kamínek, co odletěl od toho frajera, který si mě tuhle ve stoupání dovolil předjet, mi potvrdil, že rozhodně nemám jako on přední sklo neprůstřelné. A pancéřované dveře bohužel v základní výbavě mého modelu ani za příplatek také jaksi nebyly, i když by se mi při parkování před obchodním centrem kolikrát setsakra hodily.

Ne, akční hvězda a doufáme, že ani kaskadér na silnicích nejste. Ale přesto máte s filmovými hrdiny za volantem jednu zásadní, totální shodu.

Jde vám o dokonalý, stoprocentní zážitek z jízdy. O pevné spojení vašeho fyzického těla s vaším druhým, duševním “já” – vaším vozem. A to prostřednictvím vašich rukou, ve kterých svíráte volant. Ten vám nesmí ani o setinu milimetru prokluzovat, nesmí vás v létě pálit ani za zimy studit a vaše ruce musí zůstat za všech okolností maximálně vnímavé. Právě pro to nejpevnější, nejniternější a nejemocionálnější sepětí kvalitní rukavice prostě potřebujete.

Vozte si dál v kufru své obyčejné věci. Nechávejte se v klidu předjíždět v nepřehledných úsecích od sebevrahů a obouchávat si své dveře na parkovištích. Ale v jednom kompromisy nedělejte. Buďte se svým autem vždycky spojeni.

Dear customers,

We want to make sure you receive your Engelmüller Christmas gifts on time. Therefore we advise you to submit your orders by the recommended dates below:

Czech RepublicInternational
18. 12. 202318. 12. 2023


I agree to continue

Measure circumference around your palm at its widest point

If your size is between, always choose smaller size to buy. Leather is flexible so it will fit perfectly.

  • Men’s sizes
  • Women’s sizes
Glove sizeInchCMS, M, L or XL
7718
7.57.519S
8820.5S
8.58.521.5M
9923M
9.59.524L
101026L
10.510.527XL
111128.5XL
11.511.529.5
Glove sizeInchCMS, M, L or XL
6615S
6.56.516,5S
7718M
7.57.519M
8820.5L
8.58.521.5L